Duyurular
  • Tam Metin Gönderme Son Tarihi: 03 Kasım 2020 
  • Tam Metin Gönderme Son Tarihi: 03 Kasım 2020 
  • Tam Metin Gönderme Son Tarihi: 03 Kasım 2020 

HOŞ GELDİNİZ

Sayın Meslektaşlarım,

2014 yılında ilk kez gerçekleştirdiğimiz I. Uluslararası Biyokataliz için Enzimler Çalıştayı’nın devamı olarak Gebze Teknik Üniversitesi Kongre Merkezi’nde 01-03 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan II. Uluslararası Enzim ve Biyoproses Günleri EBDays2020 Kongresi’ne Organizasyon Komitesi adına sizleri davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Kongremiz, Gebze Teknik Üniversitesi’nde kurulan ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından “Üretim Altyapılarının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında desteklenen Enzim Test ve Danışmanlık Merkezi (ETDAM) tarafından organize edilmektedir. 

EBDays 2020’nin amacı, yeni enzimlerin keşfi, enzimlere mühendislik yaklaşımları ve yeni enzim uygulamalarına genel bir bakış sağlamaktadır.

Ayrıca, EBDays 2020’de katma değerli kimyasal ürünlerin biyokatalitik sentezinin geliştirilmesi için gerekli olan disiplinlerarası çalışmalar için bir ortam yaratmayı hedefliyor.

EBDays 2020, dünyada biyoteknolojik süreçler alanında ön planda olan araştırmacıları ve teknoloji uzmanlarını bir araya getirerek; enzim ve biyoproses konularının yoğun bir şekilde tartışılacağı bir ortamın oluşturmasını amaçlamaktadır.  Kongre oturumlarında protein bazlı biyoteknolojik ürünlerin formülasyonları, çeşitli pratik uygulamalarda kullanabilecek olan proteinik ürünlerin üretimi gibi konularda yer alacaktır.

EBDays 2020’ de ana konu başlıklarımız; Enzim Mühendisliği, Enzim Karakterizasyonu, Enzim Mekanizması, Enzim Uygulamaları, Enzim Saflaştırma Teknolojileri, Enzimler İçin Hesaplamalı Çalışmalar, Enzim Tabanlı Teknolojiler, Biyoproses Geliştirme.

EBDays 2020, multidisipliner kapsamı ile geniş bir bilimsel topluluğu ve bu alanda ilerlemeyi planlayan öğrenci katılımını sağlayacak şekilde planlanmış olup; ayrıca biyoteknoloji araştırma ve geliştirmede yer alan akademik ve endüstriyel sektörler arasındaki ağ oluşturmka için mükemmel bir fırsat sunmayı amaçlamaktadır.  Bu nedenle, her katılımcıyı aktif olmaya, fikir ve bilgi alışverişinde bulunmaya ve işbirliktelikleri imkanlarını oluşturmak üzere EBDays 2020’ye bekliyoruz.

Düzenleme kurulu adına sizlere şimdiden II. Uluslararası Enzim ve Biyoproses Günleri’ne katkılarınız ve katılımınız için teşekkür ediyor, gerçekleştireceğimiz kongremizde çeşitli disiplinlerden bilim insanları ile enzimlerin ve biyoproseslerin tüm yönlerini tartışmak için 01-03 Eylül 2020 tarihinde buluşmayı diliyoruz.

Saygılarımla,

Doç. Dr. Barış BİNAY
Gebze Teknik Üniversitesi, Türkiye
Kongre Başkanı

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux